کشف کاشی شیشه ای متعلق به دوره ساسانی در غار علیصدر همدان

کاشی شیشه ای برای سنگ فرش و کف. شیشه یک ماده بسیار انعطاف‌پذیر با ویژگی‌های رسمی است که آن را به عنوان ماده‌ای برای مصارف غیر از پنجره یا شیشه بسیار جالب می‌کند. درست است که ویژگی اصلی آن شفافیت آن است و به همین دلیل است که قرن ها در معماری از آن استفاده می شود.

این ماده شکننده است و از نظر ساختاری دارای محدودیت های زیادی است که اصلی ترین آن مقاومت کم آن در برابر خمش است. در هر صورت، اگر بدانید چگونه از مزایای آن استفاده کنید، می تواند به یک متحد عالی برای پیکربندی فضاهای مختلف تبدیل شود.

استفاده از شیشه در کف را می توان به دو گروه تقسیم کرد:

کاشی های شیشه ای برای سنگ فرش و کف. یک متریال متفاوت برای کف ما، از یک طرف ما شیشه ای داریم که برای پله ها، پله ها یا کف های شفاف یا شفاف استفاده می شود. این نوع شیشه باید دارای یک سری الزامات مکانیکی باشد که مقاومت آن در برابر وزن افراد را تضمین می کند.

کاشی

آنها باید به طور خاص شیشه ای باشند (شیشه های لمینت شده، سکوریت شده) و معمولاً قطعاتی هستند که توسط سازه های کمکی پشتیبانی می شوند، ساختارهایی که واقعاً وزن کل را تحمل می کنند.
در گروه دوم، شیشه‌هایی را خواهیم داشت که در روسازی‌ها به‌عنوان پایانه یا پایان استفاده می‌شوند. این نوع شیشه بر روی تکیه گاه های سفت قرار می گیرد و بنابراین برای تحمل خمش نیازی به مقاومت ندارد. هر دو نوع شیشه نیاز به درمان ضد لغزش خاصی دارند.

کاشی معدن، کاشی های بدون لعاب بسیار شبیه به آجر ساخته شده اند، یعنی با مواد رسی، آسیاب شده و حاوی بقایای کوچکی از فلدسپات، خاک رس و تخته سنگ ساخته شده اند. بنابراین، این کاشی ها مواد مقاومی هستند، به خصوص در دماهای بالا.

آنها با پخت مواد در دمای بالاتر از 2000 درجه سانتیگراد تولید می شوند، این امر آن را به دلیل تخلخل کم، کاشی متراکم، غیر متخلخل و ضد آب می کند. با این حال، آنها مستعد لک هستند، بنابراین استفاده از آن در کف و دیوار آشپزخانه توصیه نمی شود.

استفاده از آن در مناطق پرتردد مانند راهروها، پله ها، کف پاسیو توصیه می شود زیرا بافتی غیر لغزنده ارائه می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.