کابرد لامپ هدلایت برای پارس که موجب نجات جان سگ ولگرد شد

اگر فقط یک لامپ هدلایت برای پارس روشن است، لامپ آزمایشی باید گرفته شود و بازرسی انجام شود.اکثر اجزای سیستم روشنایی خودرو قابل تعمیر نیستند. لامپ ها، فیوزها و کلیدها تعویض شده اند. هنگامی که مشکلاتی در دسته سیم شناسایی شد، باید انتهای کابل را تقویت کنید و اکسید را از بست ها تمیز کنید. برای اینکه نور بیشتر بتابد، لازم است مدار را دوباره وصل کرده و لنزها را از آلودگی تمیز کنید.

ظاهر نور به معنای خرابی خود لامپ است: فرسودگی رشته ها، عدم تماس در خروجی یا سیم کشی با کیفیت پایین. اگر نور چراغ کنترل وجود نداشته باشد، نشان دهنده قطع اتصال سوکت تماس مرکزی و آداپتور است.

اگر کل سیستم روشنایی کار نکند، احتمالاً فیوز منفجر شده است. قبل از شروع کار تعمیر، باید علت فرسودگی را تعیین کنید و اتصال کوتاه را از بین ببرید.

در صورت درخشش کم نور از لامپ ها، باید قابلیت اطمینان تماس در مدار را ارزیابی کنید و همچنین نور را بررسی کنید. نباید هیچ گونه اثری از رطوبت، کثیفی و آسیب مکانیکی داشته باشد.

لامپ

اگر برخی یا همه نشانگرهای صفحه ابزار خاموش باشند، به این معنی است که لامپ ها سوخته اند یا کلید چراغ صفحه ابزار خراب شده است.

طبق معمول با این مسائل، در کشورهای دیگر تعویض چراغ های خودرو راحت تر از اسپانیا است، به همین دلیل، هفتمین ویرایش کتابچه راهنمای اصلاحات خودرو با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. در نهایت می‌توانید روشنایی خودرو – و در نتیجه امنیت – را بدون پرداخت هزینه‌ای در ازای آن بهبود بخشید.

تعویض قطعات باید فقط با دستکش انجام شود. هنگام تعویض قطعه نیز باید نکات ایمنی بیشتری رعایت شود:

برای جلوگیری از اتصال کوتاه، چراغ های خودرو را خاموش کنید.
فقط از لامپ های بدون آسیب و خط و خش با ظرفیت 12 ولت استفاده کنید.
تعویض باید پس از خنک شدن کامل عنصر آغاز شود.
تنظیم سطح چراغ های جلو ضروری است.
چراغ‌های جلوی زنون تحت ولتاژ بالا هستند، بنابراین تعویض آن‌ها توسط خودتان ایمن نیست. این روش در ایستگاه خدمات انجام می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.