پیرزنی با خوردن انگور جنگلی گیلان آلزایمرش را درمان کرد

مصرف تازه و طبیعی انگور جنگلی گیلان به دلیل خواص مفید آن برای سلامتی، منبع انرژی بودن، محتوای بالای ویتامین ها (به ویژه ویتامین های گروه B) و داشتن درصد بالای آب (بین 70 تا 80 درصد) بسیار مورد نیاز است.

به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی، به دلیل وجود رسوراترول، یک ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی. چنین ویژگی هایی آن را به بخشی اساسی از رژیم غذایی مدیترانه ای تبدیل می کند.

به همین ترتیب، رسوراترول در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی اثربخشی نشان داده است. اخیراً گروهی از محققان دانشگاه هاروارد در ایالات متحده نشان داده اند که این عنصر به وفور در پوست انگور سیاه می تواند آنزیم های سلولی را تحریک کند که پیری را به تاخیر می اندازد و می تواند از بیماری های سالمندانی مانند آلزایمر جلوگیری کند.

همچنین می توان از آن برای آماده سازی های دارویی مانند روغن های خارجی، گچ، کرم ها و کمپرس ها استفاده کرد. این میوه ها همچنین در غذا، در غذاها و آماده سازی های مختلف، از دسرها، اسنک ها و اسموتی ها و فهرست گسترده دیگری از دستور پخت ها استفاده می شوند. با این حال، بیشترین استفاده به عنوان ماده خام در سطح صنعتی در سراسر جهان برای تولید شراب است.

انگور

انگور سرشار از آنتی اکسیدان است، شاخص گلیسمی آن بالا نیست، اما متوسط ​​است. آنها غنی از فیبر، کربوهیدرات (17٪) جذب سریع هستند. آنها حاوی ویتامین C هستند و مواد معدنی آنها شامل پتاسیم، مس و آهن و همچنین کلسیم، فسفر، منیزیم، منگنز، گوگرد و سلنیوم است.

کسانی هستند که آنها را مصرف نمی کنند، زیرا معتقدند بسیار کالری دارند، اما 100 گرم انگور به سختی حدود 70 کالری برای ما تامین می کند. علاوه بر این، سهم کالری انگور با ظرفیت تصفیه آن جبران می شود. آنها حاوی بیش از 80 درصد آب هستند که به سبک شدن بدن کمک می کند و کلسیم آن (15 میلی گرم در 100 گرم) و سایر عناصر قلیایی آن کبد را تحریک می کند (ارگانی که اسیدیته خون را متعادل می کند و آن را تمیز می کند). فیتوکمیکال های موجود در آن به تعادل گلیسمی خون کمک می کنند، زیرا لوزالمعده و تولید انسولین را تحریک می کنند. به همه این دلایل، WHO مصرف منظم آن را توصیه می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.