پودر ماشین لباسشویی مارک خوب

تقویت روحیه فردی، افزایش اعتماد به نفس و جایگاه اجتماعی تاثیرات مثبتی هستند که در صورت پوشیدن لباس های تمیز و مرتب کسب می کنیم. برای اینکه لباس هایمان همیشه تازه به نظر بیایند و کیفیت بافت آنها حفظ شود باید در شستشوی آنها دقت کنیم. کیفیت اولیه لباس، حفظ رنگ و حالت و تمیزی لباس و همچنین حفظ کیفیت ماشین لباسشویی بستگی زیادی به کیفیت پودر لباسشویی دارد. اگر پودری که برای شستشوی لباس هایمان استفاده می کنیم فاقد کیفیت لازم باشد، باعث از بین رفتن تدریجی جنس لباس ها و تغییر رنگ آنها و پوسیده شدنشان می شود. و باعث از بین رفتن محفظه ی پودر ماشین نیز می شود. ما شما را در خرید پودر ماشین لباسشویی مارک خوب راهنمایی خواهیم کرد لطفا همراهمان باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پودر ماشین لباسشویی مارک خوب

پودر ماشین لباسشویی خوب

پودر ماشین لباسشویی خوب امروزه با افزایش اهمیت شستشوی لباس ها و رقابت شرکت های گوناگون تنوع مارک پودر لباسشویی زیاد است که ممکن است در هنگام خرید باعث سردرگمی شما بشود. هدف از این مقاله کمک برای انتخاب بهتر برای شما است.

تاریخچه پودر لباسشویی به کجا بر می گردد؟

پیش از هر چیزی می خواهیم بدانیم پودر لباسشویی چیست و چه ماهیتی دارد. این پودر یک ماده قوی و قلیایی است که اولین بار در آلمان تولید شد. تا قبل از تولید پودر لباسشویی برای شستن لباس ها از صابون استفاده می شد که مشکلات و ایراداتی داشت. مهمترین ایراد آن بود که این صابون ها از پس قارچ ها و باکتری های قوی بر نمی آمدند و همین مشکل باعث احساس نیاز به یک شوینده قویتر شد. به همین دلیل مصرف پودر لباسشویی فراگیر شد و خواهان زیادی پیدا کرد و به مرور با افزایش دانش و تکنولوژی ترکیباتی به آنها اضافه شد که باعث بهبود کیفیتشان شد. ترکیباتی که شامل اعمالی نظیر نرم کنندگی و حفظ رنگ می شد. در عصر حاضر پودر لباسشویی به پرکاربرد ترین ماده شوینده تبدیل شده است که قدرت بالایی در از بین بردن میکروب ها و لکه ها از روی پارچه ها و لباس ها دارد. نام عامیانه پودر لباسشویی در ایران با عنوان تاید شناخته می شود اما باید گفت تاید نام یک شرکت قدیمی بوده که فقط یک نوع برند از پودر های لباسشویی است.

پودر ماشین لباسشویی خوب را چگونه انتخاب کنیم؟

در هنگام خرید پودر لباسشویی از فروشگاه ها یکی از سوالاتی که پیش می آید این است که کدام پودر ماشین لباسشویی خوب است؟. برای دادن پاسخ مناسب به این سوال ابتدا باید انواع پودر را بشناسیم و باتوجه به نوع و کیفیت لباس هایمان و نوع ماشین لباسشویی پودر مناسب را انتخاب کنیم. به لطف تنوع زیادی که در بین پودر های شرکت های مختلف داخلی و خارجی وجود دارد، هر کدام از این پودر ها دارای ساختار شیمیایی، آنزیم ها و رایحه های متفاوتی می باشند. ما با شناخت انواع پودر های ماشین لباسشویی و ویزگی های آنها می توانیم پودر متناسب با جنس لباس هایمان را شناخته و خریداری کنیم تا به الیاف و جنس آنها آسیبی نرسد. پودر ماشین لباسشویی از نظر کاربرد به سه دسته کلی تقسیم می شود:

پودر لباسشویی مخصوص لباس های رنگی: قدرت پاک کنندگی و ساختار شیمیایی این پودر ها به گونه است که در عین حال که هدف اصلی آن پاکیزگی و لکه بری قوی می باشد، به ساختار رنگی لباس ها آسیبی نرساند و لباس ها درخشندگی خود را حفظ کنند. بنابراین در هنگام خرید پودر لباسشویی اگر بیشترین لباس هایتان رنگی می باشد، توصیه می کنیم به ترکیبات و نوع پودر دقت کنید و پودر مخصوص لباس های رنگی را خریداری کنید زیرا برخی پودر ها قدرت پاک کنندگی بالایی دارند که موجب از دست رفتن رنگ لباس می شوند یا قدرت ضعیفی دارند و نمی توانند تمامی میکروب هارا از سطح لباس پاک کنند. ضمن اینکه این پودر ها از رنگ دادن لباس ها به همدیگر نیز جلو گیری می کنند. . پودر مخصوص لباس‌های رنگی در برندهای خارجی با علامت «color» یا «colour»، و در برندهای ایرانی با عبارت «مخصوص لباس‌های رنگی» قابل تشخیص است.

پودر لیاسشویی مخصوص لباس های سفید: این پودر ها با قدرت پاک کنندگی قوی باعث پاکیزگی و حفظ سفیدی و درخشندگی لباس های سفید می شوند. اگر می خواهید رنگ لباسهایتان به تدریج کدر، مرده و به زرد متمایل نشود، در شستشوی لباس های سفید رنگ از پودر های مخصوص لباس های سفید استفاده کنید. این پودر ها در ایران با عبارت«مخصوص لباس های سفید» و در کشور های خارجی با عبارت «white» مشخص می شود.

پودر های شستشو مخصوص لباس های نوزادان و کودکان: برای محافظت از پوست نازک و لطبف کودکان و عدم آسیب رسانی به آنها، این پودر ها به گونه ای طراحی شده اند که فاقد آنزیم و بو باشند. این پودر ها لکه ها میکروب های لباس های نوزادان و کودکان را از بین می برد و در عین حال باعث حساسیت و آلرژی نمی شود. این پودرها با عبارت «ویژه کودکان» علامت‌گذاری شده‌اند و برای مبتلایان به بیماران پوستی نیز توصیه می‌شوند.

تفاوت پودر لباسشویی و مایع لباسشویی در چیست؟

مایع لباسشویی دارای ترکیبات ضعیفی است که قدرت پاک کنندکی کمی دارد و برای لباس های لطیف و رنگی مناسب می باشد اما پودر لباسشویی دارای ماده سفید کننده است که باعث قدرت لکه بری و پاک کنندگی بالای پودر می شود.

آلکیل بنزن سولفونات ماده ای است که در پودر ها وجود دارد و باعث از بین رفتن لکه های سرسخت مانند گل و روغن می شود. مزیت دیگر پودر های ماشین لباسشویی تاریخ انقضای بیشتر و دارای پوسته کاغذی می باشند که باعث عدم آسیب رسانی به محیط زیست می شود.

برای حفظ سلامتی پوست و سالم ماندن پارچه و لباس هایمان نیاز است به روند شستشوی لباس ها اهمیت و دقت بیشتری بدهیم. انتخاب پودر لباسشویی مناسب، باعث افزایش طول عمر لباس، افزایش سرعت شستشو و صرفه‌جویی در هزینه‌های اقتصادی می‌شود. پودر های لباسشویی علاوه بر تاثیری که بر کیفیت لباس ها می گذارند، نقش بسزایی در عمر و بقای ماشین لباسشویی دارند زیرا پودر های بی کیفیت به خوبی در آب حل نمی شوند و باعث رسوب به شکل توده هایی در لوله های ماشین لباسشویی می شوند و به تدریج عملکرد آن را مختل می کنند. با توجه کردن به نکات بالا باعث حفظ ظاهر مناسب در خودتان شوید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.