پودر ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

پودر ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک که کیفیت آن بسیار مهم است، زیرا در صورت استاندارد نبودن علاوه بر لباس به ماشین نیز آسیب می رساند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پودر ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در انواع و اقسام با ساختار ها و ترکیب های شیمیایی متفاوتی تولید می شود، که هرکدام کاربری مخصوص به خود را دارند، مانند: پودر ماشین لباسشویی مخصوص لباسهای سفید و رنگی و غیره می باشد.

تولید اولین پودر و اولین ماشین لباسشویی همزمان با هم اتفاق افتاده است. استفاده از انواع شوینده های مختلف شامل: سفید کننده ها، نرم کننده ها و غیره می باشد اولین پودر شست و شو به صورت صابون تولید و ساخته شد، که در همه جا از حمام تا لباس برای شست وشو استفاده شده است. اولین صابون از روغن و خاکستر درست شده بود. بعد از آن استفاده از ترکیباتی که دارای الکل بود به کار می رفت، ولی این صابون ها، میکروب و چربی روی لباس را به خوبی از بین نمی برد، به همین دلیل دانشمندان به دنبال تولید شوینده هایی بودند، که لکه ها و میکروب ها را به خوبی و آسانی از روی لباس پاک کند و در عین حال آسیبی به بافت لباس نیز وارد نشود. با پیشرفت فراوانی که در زمینه تولید شوینده ها اتفاق افتاد، انواع مختلف با کاربردهای متفاوت ساخته شدند، به عنوان مثال: با اضافه کردن یک نوع آنزیمی، لکه های لباس را از بین خواهد رفت و یا با افزودن نرم کننده های ویژه، لباس هایی که زبر و خشن هستند، نرم و لطیف خواهند شد و همچنین پودر هایی که در آب سرد حل می شوند و یا پودر هایی که مخصوص لباس نرم کودکان و یا لباس تیره و مشکی و غیره می باشند.

کیفیت پودر استفاده شده در ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد، زیرا علاوه بر تمیزی،حفظ بافت، حالت، رنگ لباس بسیار مهم است و همچنین بر روی طول عمر لباس و ماشین لباسشویی نیز تاثیر دارد و در صورت استفاده از پودر های غیر استاندارد لباس بافت خود را از دست داده و رنگ آن کدر می شود و دچار پوسیدگی نیز می شود و به ماشین لباسشویی هم آسیب وارد می کند. استفاده از پودر ماشین لباسشویی بسیار فراگیر شده و به دلیل قدرت بالایی که در از بین بردن باکتری ها و لکه‌های سرسخت روی لباس، ملحفه ها و غیره کاربرد دارد، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. شرکت های مختلفی در کشور در حال تولید انواع پودر ها می باشند، که دارای کیفیت بسیار بالایی نیز هستند و در تولید این شوینده ها، میزان کمتری از کلرید سدیم استفاده می کنند، که در این صورت آنزیم ها به خوبی کار می کنند و با حجم کم می توان میزان بیشتری لباس در ماشین لباسشویی قرارداد. کیفیت و استفاده از برندهای معتبر در تهیه پودر ماشین بسیار مهم است، زیرا استفاده از پودر های غیر استاندارد علاوه بر آسیب به لباس موجب آسیب ماشین لباسشویی هم می شود. پودرهای غیر استاندارد به خوبی در آب حل نمی شوند و به شکل یک توده بسیار سفت درون لوله ها می مانند و عملکرد ماشین لباسشویی کاهش پیدا می‌کند.

پودر ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

پودر ماشین لباسشویی

پودر ماشین لباسشویی پودر ماشین لباسشویی به دو صورت جامد و مایع تولید می شود، که در حالت جامد به صورت پودر هایی در سایزهای گوناگون بسته بندی و راهی بازار می شوند.

هر کدام از این مایع ها و یا پودرهای شوینده دارای کاربرد مخصوص به خود می باشد، مانند : پودر لباس رنگی ، پودر لباس تیره، لباس کودک و غیره و همچنین پودرها می توانند کاربردهای ترکیبی داشته یعنی علاوه بر آنزیم هایی که لکه ها را از بین می برند، دارای مواد نرم کننده نیز باشند. پودرها دارای ساختار شیمیایی و آنزیم برای های رایحه های متنوع می باشند، که کاربرد جداگانه دارند.

پودر ماشین مخصوص لباس رنگی دارای ساختاری است که علاوه برلکه بری به بافت رنگی لباس آسیب نمی زند. در صورتی که از پودر مخصوص و استاندارد استفاده نشود، موجب از بین رفتن رنگ و یا پارگی لباس شده و حتی آن را تمیز هم نمی کند، و همچنین مانع رنگ دادن لباس ها به یکدیگر نیز نخواهد شد. روی پودر های مخصوص استفاده از لباس رنگی درج شده است. پودر ماشین لباسشویی مخصوص لباسهای سفید و روشن علاوه بر حفظ بافت پارچه و موجب درخشندگی آن هم می شوند و در صورت استفاده از پودر غیر استاندارد لباس سفید، کدر شده و به رنگ زرد در می آید. پودر ماشین مخصوص لباس کودکان که این شوینده ها، بدون آنزیم و بو و مواد سفید کننده و مواد نگهدارنده می باشند که به پوست کودک آسیبی وارد نمی کند و علاوه بر تمیزی لباس موجب حساسیت در نوزادان نمی شود، از این پودر برای افرادی که دارای بیماری های پوستی نیز می باشند، استفاده می شود. پودر لباسشویی دارای یک ماده ای می باشد به نام بلیچ که سفید کننده است و موجب افزایش قدرت لکه بری و تمیز کنندگی آن می شود.

مایع لباسشویی نسبت به پودر لباسشویی ترکیب بسیار ضعیف تری دارد که برای لباس های حساس و رنگی کاربرد دارد. پودرهایی هستند که این ماده سفید کننده را ندارد و به بافت پارچه آسیب نمی زنند می توان از آن برای لباس های رنگی نیز استفاده کرد. پودرهای ماشین به دلیل داشتن ماده ای به نام آلکیل بنزن سولفونات به راحتی لکه های سخت مانند :روغن و غیره را پاک می کند و صرفه جویی زیادی در زمان نسبت به مایع دارد. بسته بندی پودر ها به صورت کاغذی می باشد که برای محیط زیست هم مناسب تر است.

برای کودکان و افرادی که دارای بیماری هایی از جمله تنفسی و آلرژی می باشند، باید از پودر های بدون بو استفاده کرد، زیرا پودر ها اغلب دارای اسانس و ترکیباتی هستند، که موجب حساسیت می شوند و افراد دچار خشکی، خارش و التهاب و غیره در پوست خود می شوند. مواد شوینده به صورت های مختلف بازار با وارد می شوند که شامل: نرم کننده حوله و لباس، پودرصابون ماشین لباسشویی، پودر مایع لکه بر و غیره می باشد. در زمان قدیم لباس با دست شسته می شد و از پودرهای دستی برای شست و شو استفاده می کردند. که این پودرها در زمان شست و شو بسیار کف می‌کند و در صورت استفاده از پودرهای دستی در ماشین های لباسشویی به دلیل تولید کف بسیار زیاد در ماشین سبب آسیب به قطعات ماشین لباسشویی می شود. ماشین های لباسشویی امروزی طوری طراحی و تولید شده اند که از هر دو نوع شوینده مایع و پودر به راحتی استفاده کند، ولی باید با توجه به نوع لباس رنگی، سفید و غیره و نوع کاربردی که تمیز یا لکه بری یا نرم کنندگی است، استفاده کرد. در صورتی که پودر مناسب و یا مرغوب نباشد موجب ایجاد سفیدک های روی لباس می شود یعنی پودر روی لباس باقی مانده است به خصوص در زمان استفاده از برنامه شست و شوی کوتاه مدت، ۲۰ تا ۴۰ دقیقه ای ماشین لباسشویی، که با آب سرد لباس را می شوید و موجب ایجاد سفیدک می شود و برای جلوگیری از آن، باید پودر مناسب و با کیفیت و همچنین زمان شست وشوی بیشتر با آب گرم یا ولرم انتخاب کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.