پسر دست فروشي با خوردن گردو در بازار معروف شد

گردو در بازار یک میوه خشک بسیار غنی از امگا 3، فیبرها و پلی فنول ها، با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که فواید بسیاری برای سلامتی از جمله کمک به کاهش کلسترول خون و فشار خون، جلوگیری از پیشرفت بیماری های قلبی عروقی دارد. به عنوان آترواسکلروز و انفارکتوس میوکارد.

علاوه بر آن، اگرچه این میوه کالری بالایی دارد، اما به کاهش وزن بدن کمک می کند، زیرا سرشار از فیبر و پروتئین است که باعث افزایش احساس سیری و صرف انرژی می شود، علاوه بر این که قند خون را متعادل می کند، غذای مفیدی است. برای کمک به کنترل دیابت

گردو دانه خوراکی دروپه است و می‌توان آن را به‌صورت خام، برشته، همراه با ماست مصرف کرد، یا به عنوان ماده‌ای در تهیه‌های مختلف مانند سالاد، نان، پودینگ، کیک، سبوس غلات و گرانولا استفاده کرد.

گردو
آجیل به دلیل خواصی که دارد فواید سلامتی مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از سرطان محافظت کنید، گردو حاوی توکوفرول ها و پلی فنول ها با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که اثرات ضد سرطانی دارد، از آسیب سلولی و تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری می کند و از پیشرفت و پیشرفت انواع مختلف سرطان مانند پروستات، سینه، روده بزرگ و کلیه جلوگیری می کند.

پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که باعث کاهش کلسترول تام و کلسترول LDL به نام “بد”، افزایش کلسترول HDL به نام “خوب” می شود، بنابراین از بدن در برابر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مانند تصلب شرایین، حمله قلبی یا سکته.

علاوه بر آن، پلی فنول های موجود در گردو، عمدتاً اسید الاژیک، حاوی خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که به بهبود عملکرد اندوتلیال کمک می کند و همچنین به عنوان محافظ قلب و عروق عمل می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.