پسری با برنج تایلندی سفید توانست از دختر مورد علاقه اش خواستگاری کند

پس از برداشت و فرآوری، برنج تایلندی سفید را می توان بسته به ویژگی های آسیاب به دست آمده به دو دسته سفید یا قهوه ای طبقه بندی کرد.

همانطور که قبلا ذکر شد، شلتوک از سه لایه تشکیل شده است: پوسته در خارج، سبوس برنج در بخش حلقوی، و برنج سفید در مرکز. اگرچه طیف گسترده‌ای از روش‌های فرآوری برنج موجود است که هر کدام کیفیت برنج متفاوتی را تولید می‌کنند، مشاهده شده است که اصول تولید برنج یکسان است.

فرآوری برنج مستلزم یک سری مراحل است که باید با استفاده از روش ها و تجهیزات مختلف به درستی تکمیل شوند. مراحل کلی خشک کردن شالیزار، تمیز کردن شالیزار، تخریب شالیزار، جداسازی پوسته، جداسازی شالیزار، سفید کردن، درجه بندی، بسته بندی و ذخیره سازی در فرآیند آسیاب برنج است.

برنج

چندین جنبه وجود دارد که بر استراتژی‌های ذخیره‌سازی دانه برنج تأثیر می‌گذارد:

(الف) اکسیژن، دما، میزان رطوبت و همچنین رطوبت نسبی شرایط ذخیره‌سازی.

(ب) باید از حشرات مانند Sitophilus oryzae (خرس سر برنج) و فعالیت موش/موش و همچنین رشد کپک محافظت شود.

(ج) عوامل اجتماعی اقتصادی مانند اندازه خانواده کشاورزان، مدت زمان ذخیره سازی غلات، کارایی مسیر، قیمت بازار غلات، درآمد خارج از مزرعه و ایمنی غلات در طول ذخیره سازی همگی باید در نظر گرفته شوند.

روش‌های سنتی نگهداری و نگهداری دانه‌های برنج شامل استفاده از سیلو، ناهو، کافور، دول، موتکا، کیسه‌های جوت، اوبه و کیسه‌های پلی‌پروپیلن است.

علاقه کشاورزان به کیسه‌های هرمتیک با هدف کاهش تلفات ذخیره‌سازی دانه برنج به دلیل آفات حشرات و مشکلات (ناکارآمدی) مرتبط با روش‌های ذخیره‌سازی فعلی جرقه زده شده است. کیسه هرمتیک از پلاستیک ساخته شده است که نفوذپذیری کمی در برابر O 2 ، CO 2 و سایر گازهای اتمسفر دارد. در داخل کیسه هرمتیک، تنفس توسط غلات، حشرات و قارچ ها منجر به کاهش اکسیژن و افزایش دی اکسید کربن می شود.

رشد قارچ ها و حشرات در مدت زمان کوتاهی با مشکل مواجه می شود. کانتا (2016) استفاده از کیسه GrainPro را برای نگهداری برنج مورد مطالعه قرار داد. به دلیل ماهیت هرمتیک کیسه GrainPro، میزان رطوبت شلتوک ذخیره شده تقریباً بدون تغییر باقی ماند. به دلیل عدم حمله حشرات و رطوبت بالای کیسه GrainPro حاوی بذر، سرعت جوانه زنی افزایش یافت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.