مردی با استفاده از ترمه ابریشمی یزد همسرش را خفه کرد

تا به حال فکر کرده اید که چرا ترمه ابریشمی یزد شما اینقدر گران هستند؟ آیا ترمه از بز به دست می آید یا گوسفند؟ پاسخ این است که پارچه پشمی برای لباس بافتنی شما از بزهای کمیاب ترمه می آید.

این بزها فقط در مناطق کوهستانی و آب و هوای سرد یافت می شوند موی بز برای جلوگیری از سرمای شدید نازک و نرم می شود.

موهای ظریف و نرم گرما را جذب کرده و آن را حفظ می کنند و در هوای بسیار سرد بز را گرم نگه می دارند این پشم بسیار ظریف، نرم و راحت است.

بزهای کشمیری نژادی از بزها هستند که منشا آن کشمیر هند است. قیمت پشم بستگی به کیفیت کرک و نوع بزهای ترمه دارد.

هزینه تولید لباس بافتنی نیز به کیفیت پشم ترمه و جایی که از آن تهیه می کنید بستگی دارد مغولی و ترمه منطقه کشمیر بسیار گران قیمت و از نظر کیفیت خالص هستند.

ترمه

ترمه نوع یا نژاد خاصی از بز نیست. به عبارت ساده، چندین نژاد بز می توانند پشم کشمیر تولید کنند این بزها در منطقه هیمالیا یافت می شوند و پوشش های ظریف و نرمی برای محافظت از آنها در برابر زمستان های سخت دارند.

کلمه ترمه به عنوان پشم با کیفیت بالا که در منطقه کشمیر هند یافت می شود، تعریف می شود.

رژیم غذایی بزهای ترمه بسیار ساده است می تواند کمتر از سایر حیوانات شیری باشد. برای این بزها به خوراک خاصی نیاز ندارید.

اما برای دریافت فیبر با کیفیت خوب کافی خوراک باید حاوی تمام مواد مغذی ضروری باشد رژیم غذایی رایج برای بزهای ترمه غلات، ذرت علوفه ای، علوفه علف، پروتئین خام، یونجه، مراتع، یونجه و غیره است.

این بزها دو لایه مو دارند لایه نگهبان و لایه ترمه. لایه محافظ لایه بیرونی است که ضخیم و سیمی است لایه داخلی لایه ترمه است.

لایه محافظ از لایه ترمه در برابر گرد و غبار و چربی محافظت می کند لایه ترمه بسیار نازک و نرم است یک بز می تواند حدود 150-250 گرم پشم کشمیر تولید کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.