جدیدترین پل های ساخته شده از درخت بادام هندی در آمریکا

در مقابل، پانورامای کلی در کشورهای غرب آفریقا تا حد زیادی ناشناخته است و مطالعات کمی در دسترس است در نیجریه، مطالعاتی در مورد بروز و تأثیر این بیماری‌ها انجام شد که شناسایی C. gloeosporioides را در میان سایر قارچ‌ها گزارش کرد.

به ویژه در گینه بیسائو، تشخیص رو به رشد درخت بادام هندی در حال مرگ نگران کننده است و هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه کدام و چگونه بیماری های قارچی بر تولید بادام هندی تأثیر می گذارد در دسترس نیست.

با توجه به این سناریو، تجربه بیماری‌ها در سایر کشورهای تولیدکننده بادام هندی، به‌ویژه آنتراکنوز، نشان می‌دهد که اقدام اولیه در کنترل بیماری و محدود کردن تلفات تولید از اهمیت بالایی برخوردار است.

اخیراً، یک بررسی اولیه بهداشت گیاهی از باغ‌های بادام هندی در گینه بیسائو در چارچوب پروژه بین‌المللی «بادام هندی در غرب آفریقا: چالش‌های اجتماعی-اقتصادی و زیست‌محیطی یک محصول نقدی در حال گسترش» انجام شد.

درخت بادام هندی

این کاوش مقدماتی میدانی در سراسر مناطق شمالی و شرقی، به ما اجازه داد تا علائم قابل تشخیص به عنوان آنتراکنوز و گوموزیس را شناسایی کنیم، اگرچه سایر بیماری‌های مرتبط با قارچ احتمالاً ممکن است هنوز کشف نشده باشند.

در واقع، یافتن چندین گونه بیماریزای قارچی متمایز در گیاهان بیمار غیر معمول نیست، اخیراً یک قارچ بیماری زا جدید که باعث بیماری بلایت بادام هندی می شود در تانزانیا گزارش شده است.

با توجه به اطلاعات کمیاب در مورد بیماری‌های بادام هندی، یک رویکرد گسترده که می‌تواند به‌طور دقیق مایکوبیوتاهای مسئول چنین اختلالاتی را شناسایی و تجزیه و تحلیل کند، به طراحی اقدامات کنترلی مؤثر کمک می‌کند.

علاوه بر این، شناسایی برخی از عوامل بیماری زا کاملاً ساده نیست به عنوان مثال، C. gloeosporioides که به آنتراکنوز نسبت داده می شود، در واقع مجموعه گونه ای از پاتوژن های جهان وطنی را با دامنه میزبانی فوق العاده وسیع نشان می دهد که مدت ها مرزهای گیج کننده ای را ارائه کرده است.

سیستماتیک در مجموعه در سالهای گذشته بسیار بهبود یافته است، به ویژه پس از تعیین یک نمونه اپی تیپ و توسعه مطالعات فیلوژنتیکی بر اساس آنالیزهای چند مکان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.